Islak mendillerin günlük yaşantımızdaki vazgeçilmezliği,

Gençlerimiz, çalışan bayanlar, çocuklu bayanlar, ev hanımları dahil herkesin işini kolaylaştıran ıslak mendillerin temizlikte önemi çok büyük gerçekten. Elbetteki boya badana ya da derin temizlikten bahsetmiyoruz ama evde, işyerinde günlük hayatta bir yığın işlevi yaparken sık sık ıslak mendillere ihtiyaç duyuyoruz.

Islak mendiller, çoğu zaman kazara dökülen içecek yada gıdaların oluşturduğu lekelenmelerin hemen yok edilmesinde etkili olduğu kadar basit günlük tozlanmalarda da kullanılabilir. Lokal kullanımların genel olarak yüzeylere zarar teşkil etmediği görülmektedir. Tabii ki çok hassas mobilya ve lake kaplama gibi yüzeyleri mikrofiber bezler ile temizlemek daha doğrudur.

Basit kirlenmeler için her seferinde kova bez misali yorucu ve işten uzaklaştırıcı sayıldığından balkonlarımızdan wc – banyolarımıza, salonlarımızdan yatak odalarımıza, çocuk odalarımıza her alanda ve günün her saati ıslak mendillere ihtiyaç duymaktayız.

Su-ve-sabunsuz-temizlikEvlerimizde sıklıkla kullandığımız ıslak mendilleri ofislerde de sık sık kullanmaktayız. Yoğun çalışmalarımızın arasında aniden gözümüze çarpan lokal kirlenmelerde yada günlük çay kahve tüketimi sırasında oluşan kirlenmelerde kullandığımız gibi ellerimizi de devamlı ıslak mendillerimiz ile siliyoruz.

Islak mendiller araçlarımızın iç temizliği içinde bire birdir. Sabah aracımıza bindiğimizde torpidoyu tozlumu gördük yada koltuk döşemelerine meyve suyumu döküldü. Çok kolay. Su ve sabuna gerek olmadan temizlik. Kısacası evde, ofiste, parkta, aracımızda küçük bir paket ıslak mendil bulundurmak yeterli.