Apartman ortak alan temizlikleri,

Apartman ve binaların tümünde yöneticilerin sorumluluğunda görülen ancak düzgün yapılmadığında her daire sahibi yada kiracının kolay hizmet görüp direk devreye girdiği, ortak alan temizliklerine kurumsal bir bakış.

Her gün asansör ve merdiveni kullanırken acaba temizlik kalitesi ne kadar sorgulanıyor? Güzel görünen temizlik işinin arkasında hijyen, ürün ve hizmet kalitesi nedir acaba?

İnşaat sonu merdiven temizlikleri başta olmak üzere piyasada o kadar çeşitli temizlik ürünlerini, hiçbir ürün uzmanlık deneyimi olmayan kişilerin seçtiğini ve kullandığını düşünürsek, çevreye ve fizyolojik yapılarımıza nasıl zarar verdiğini görmezden gelemeyiz. Ülkemizde inşaat sonu merdiven temizliği, ehil olmayan bireysel çalışanları ile yaygın olarak yapılmaktadır. Granit ve mermer yüzeylerin temizliğine uygun kimyasal saptaması doğru yapılamadığında, çalışanlar tuz ruhu, çamaşır suyu, vim, sert fırça, tel kullanma gibi eski yöntemlere başvurmaktalar. Bu da ortak alan ve bina yüzeylerinde çiziklerin oluşmasına ve kaplamanın zarar görmesine sebep olmaktadır. Özellikle granit gibi kaplamalar zarar gördüğünde geri dönüşü hemen hemen mümkün değildir. Doğal taş yüzeyleri, yeni teknik kristalize cila, elmas taş ile cilalama gibi yeni yöntemler ile nispeten kurtarılabilir. Fakat çoğu zaman ek maliyet oluşturduğundan bu yöntemlere bina sakinleri karşı çıkar ve yıllar boyu bu şekilde ikametlerini sürdürürler. Akıllı bina ev ofis sitemlerinde, yeni tarz plaza ve rezidanslarda yönetim ofisleri modern teknikler ile iş yapan temizlik firmalarını bulup çalıştıkları için zeminler hep cilalı ve pırıl pırıldır.

insaat-sonu-merdiven-temizlik-hizmetiSıva, harç kolay çıkar mı, ne şekilde temizlik yapılacak, ucuz temizlik fiyatı nasıl alınacak gibi sorular devreye girer işin bu kısmında. Yöntemler iyi bilinir ise ve kimyasal bilgisi var ise uygulamayı yapan kişi ve temizlik firması iş tecrübe yeterliliğine ve gerekli donanıma sahip ise, en zor inatçı sıva ve molozlar, atıklar olsun, derz araları olsun, zemin zarar görmeden temizlenir, ilk günkü parlaklığı korunur. Sonuç olarak; inşaat sonu ortak alan cam temizlikleri, inşaat sonu merdiven temizlikleri, çelik konstrüksiyon temizliği, inşaat sonu asansör çelik ve aksamları temizliği, inşaat sonu zemin cilalamaları, inşaat sonu bodrum ve çatı temizlikleri, inşaat sonu tüm ev temizliği, inşaat sonu ofis temizliği, ehil ellere yaptırılmaz ise maddi manevi kayıplar yaşanmasına neden olur.