Temizlik için çok para ödemeyin!

Temizlik şirketlerinin mutlaka genel fiyat listesini isteyiniz.

  • Güvenilir temizlik şirketi olmanın yolu güvenilir hizmet vermekten geçiyor. Kur kaldır firma diye tabir ettiğimiz geçici firmalar ile sektörde kalıcı firmaları ayırd eden başlıca özellikler aşağıdadır.
  • Kalıcı firmalar, yazılı onay maillerine yada tekliflerine temizlik hizmetinin genelini döküp müşterisine sunar. Müşterisinin neyi isteyip neyi istemediğini fazla sorgulamaz, detaylar açık hizmet teklifi ve uygulama prosedürlerinde yazılıdır.
  • Geçici firmalarda ise yapılacak hizmetler detaylandırılmaz, tekil uygulamaların adı konur. Bu tür tekliflerde ve sözleşmelerde kelime oyunları olabilir, tüm maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle uygulama prosedürleri istenmesi gerekir.
  • Genel temizlik fiyat listesi verilse de müşterinin devamlılığı gerekmekte olduğundan tüm hizmetler için paket uygulamalar sunulur, müşterisinin karşısına sürpriz fiyatlar çıkmaz.
  • Geçici firmalarda ise başlangıçta ev ve ofis temizliği fiyatları düşüklüğü göze çarpar ve işe yabancı olan hizmet satın alıcıya cazip geldiğinden dolayı tercih edilir. Fakat görülen o ki, bu tür kur kaldır firmalar, uygulama sırasında ek fiyatlar talep edebilir ve müşterisini hayal kırıklığına uğratabilir. Başlangıçta minumum görülen temizlik ücreti tutarları birkaç katına çıkabilir. Bu konu önemlidir çünkü, işleyiş sırasında uygulaması önemli olan perde asma, mutfak dolabı temizliği, duvar temizliği, halı yıkama gibi hizmetler ertelenemez işlerdir ve temizlik gününde yapılması mutlaktır.
  • Komple temizlik hizmeti almaya çalışınız ve komple temizlik paketi fiyatlarını talep ediniz. Tümden alınmayan hizmetler çoğu zaman daha fazla maliyet çıkartmaktadır. Bir kere zaman ayırdığınızda tavandan tabana, koltuktan halıya, duvardan zemine, mutfağına, balkonuna her tarafın temizlenmesini isteyiniz.

temizlik-icin-cok-para-odemeyin